second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

prime_button

Zvezda brani jadransku titulu!

izvor: vecernje novosti  foto:                                                                                           23.03.2016.

zvezda6

Kraćim putem stigli su i šampioni do borbe za titulu., košarkaši Crvene zvezde eliminisDrugim trijumfalnim korakom, ovog puta na terenu Cedevite (65:73)ali su Zagrepčane sa 2:0 u polufinalu plej-ofa ABA lige i zakazali srpsko finale sa Mega Leksom na tri pobede.

Početak bitke za jadranski trofej zavisi od plasmana crveno-belih među osam najboljih evropskih timova.

Evroligaški ulog meča počistio je sa stola sve evroligaške adute učesnika top 16 faze. Prvo poluvreme na pohabanom terenu “gDoma sportova”h više je podsećalo na plej-aut nego na plej-of, a igra crveno-belih na rad priučenog filmskog montažera nesposobnog da kadrove uklopi u tečnu celinu. Ni domaćin nije odskočio od te slike, osim što je bolje skakao u napadu i bolje koristio rane ulaske u bonus prodorima Vajta i Pulena.

Crveno-beli su nesmotrenim faulovima prečesto slali protivnike na liniju slobodnih bacanja, u trenucima kada su bili u prilici da dohvate rezultatsku prednost gubili lopte, nekad greškama u koracima, a nekad i pogrešnim sudijskim odlukama. Miler i Cirbes bili su potpuno isključeni iz napada, Jović, Kinsi i Micić nisu uspevali da polepe komade izlomljene igre, dok su priključak držali solidni Dangubić i Štimac.

Kao i uvek kada škripi, Zvezda je u nastavku podmazala zarđalu odbranu i pretvorila napade Cedevite u 24 sekunde besciljnog lutanja. Očvrsla odbrana znatno je popravila i napad našeg tima, kojim je u trećoj četvrtini Jović dirigovao u svom stilu: pasovima za letećeg Kinsija i dobro usidrenog Štimca, kome je drugi polufinalni meč bio možda i meč sezone. Trener domaćina Mršić iskovao je taktiku za odbranu od Cirbesa, ali je smetnuo sa uma uvek ratnički raspoloženog rezervnog Zvezdinog centra.

Izlaskom Štimca iz igre zbog pet faulova, dugo je među crveno-belima vladala dilema ko će preuzeti napadačku odgovrnost. Dovoljno dugo da se Cedevita približi na poen zaostatka pre poslednja dva minuta. Onda su se na konkurs hrabro javili Miler i Lazić, koji je posle pet promašaja iz igre pogodio trojku iz ćoška i oduzeo domaćinu status evroligaša naredne sezone.

Ta trojka mogla bi da donese Zvezdi učešće u elitnom takmičenju pre odigrane finalne serije sa Mega Leksom, imajući na umu da će u Evroligi igrati najbolji tim koji ispunjava propisane standarde. Teško je očekivati da će visoke vansportske kriterijume ispuniti klub pod menadžerskom senkom Miodraga Ražnatovića.

CEDEVITA 65

C. ZVEZDA 73
DOM sportova u Zagrebu. Gledalaca: 3.300. Sudije: Pukl, Javor, Petek.
CEDEVITA: Pulen 17 (9-2 za tri), Vajt 11, Katić, Pilepić 3, Žganec, Babić 3, Musa, Bilan 7, Mazalin. Gordić 13, Žorić 5, Arapović 6.
C. ZVEZDA: Kinsi 6, Rebić, Dangubić 7, Lazić 3, Micić 1, Tejić, Simonović 2, Gudurić 7, Jović 10 (6 as), Miler 14 (6 sk, 3 as), Cirbes 6 (9 sk), Štimac 17 (10-7 za dva, 6 sk).

Bilan najbolji, Dragićević najefikasniji, Partizan najgledaniji

Kvalifikacioni turnir za Rio definitivno u Beogradu!/Đilas: Kraj glasinama, sad da pobedimo i odemo u Rio

Poraz Zvezde od Fenerbahčea

Fiba preti Srbiji oduzmanjem kvalifikacija za OI?!

ABA: Evroliga ili FIBA, u dogovoru sa savezima

San bliži ako padne PAO

Efes pao u Vršcu, Zvezda “gazi” ka Top 8!

Bokan: Predsedništvo ABA lige odbilo Đilasov predlog

Tanjević, Obradović, Dalipagić i Kićanović: Zadovoljni smo zbog časti koja je ukazana Nikoliću i Žeravici

Košarkašice trijumfovale u Nemačkoj

Đilas pisao ABA ligi i KLS: Prvo Superliga po grupama, pa plej-of regionalnog takmičenja

Jokić: Voleo bih da igram za Srbiju, ali...

Mega Leks prvi put osvojio Kup Radivoja Koraća

Odlični Partizan bolji od Zvezde, za trofej sa Megom

Poraz Srpkinja u Ukrajini

Napad na Zvezdu i "Žućka"

Čović o selidbi u Vršac, ugovoru sa Evroligom, nesporazumima u ABA ligi...

Srbija izgubila mesto u ABA ligi!

Zvezda u punom "Pioniru" srušila Cedevitu

Hala sportova dobila ime Ranka Žeravice

Bertomeu: ABA važna za Evroligu, FIBA još nije spremna za saradnju

Zvezda opet bez sreće u Istanbulu: Jović promašio produžetak/Radonjić: Poslednja dva minuta ključna; Mahmuti: Pobeda nas drži „u životu“