second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

prime_button

Veliki trijumf Zvezde, za korak bliže snu

izvor: agencije  foto: evn                                                                                             12.03.2016.

zvezda55

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde otkrišnuli su vrata četvrtfinala Evrolige, pošto su večeras u beogradskoj Kombank areni savladali Panatinaikos sa 69:67 (10:18, 18:13, 25:11, 16:25) u 10. kolu E grupe Top16 faze.

Crvena zvezda je ove sezone nanela drugi poraz grčkom gigantu i šestostrukom šampionu Evrope, ali ga je ujedno i prestigla na trećem mestu grupe.

Oba tima imaju isti skor 6-4, ali Zvezda bolji međusobni skor.

Izabranici Dejana Radonjića su u rezultatskoj klackalici priredili novo iznenađenje u Beogradu i tako došli na korak od najvećeg klupskog uspeha u Evroligi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tarens Kinzi sa 19 poena, 16 je dao Kvinsi Miler, a Nemanja Dangubić devet.

Ekipu Aleksandra Đorđevića, koji je dobio ovacije publike pre meča, predvodio je Eliot Vilijams sa 17, Miroslav Raduljica 11.

U narednom meču Zvezda će gostovati Unikahi u Malagi za sedam dana.

Crveno-beli su nošeni bučnom podrškom prepune Kombank arene bolje otvorili meč, poveli sa 6:2, ali je i pored vođstva bila primetna velika doza nervoze u napadu.

Iskusni tim Panatinaikosa znao je to kasnije da koristi, pa je serijom 14:3 u potpunosti promenio dešavanja na parketu.

Gosti su se oslanjali na individualni kvalitet Raduljice i Gista, koji su pod košem neutalisali Cirbesa i Milera.

Mnogo grešaka u napadu pravili su košarkaši Crvene zvezde, čak osam izgubljenih lopti posle prve deonice, što se odrazilo na rezultat - 10:18.

Ni šut nije služio Zvezdu, suprotno velikoj želji i borbenosti, pa je čvrsta odbrana držala neizvesnost, iako je "mirisalo" da se Panatinaikos odlepljuje nakon što je imao devet poena prednosti.

Ipak, ekipa Dejana Radonjića do kraja poluvremena uspela je da uhvati priključak i ode na "podnošljivih" minus tri.

Uloge su se promenile tek što je počelo drugo poluvreme, konačno je proradio napad Crvene zvezde, pogađali su Kinzi, Miler, Dangubić i crveno-beli su bili ti koji su diktirali tempo.

Atinjane je lomila vrela atmosfera, nisu se snašli u veoma jakom ritmu i brzoj tranziciji, dok je Micić kod domaćih preuzimao odgovornost u ključnim trenucima.

Mladi plejmejker doneo je Zvezdi u 31. minutu i maksimalnih plus 13, ali je Panatinaikos neverovatnom serijom za samo četiri minuta doneo egal (55:55).

Tada je Đordevićeve izabranike držao u igri sjajni Vilijams, pogodivši nekoliko teških šuteva.

Ponovo je napad loše funkcionisao, Gudurić nije bio uspešan ni sa penala, Crvena zvezda je bila bez poena četiri i po minuta, sve do koša Milera iz jako teške pozicije.

Košarkaši Crvene zvezde su u poslednja dva minuta ušli sa četiri poena više, Panatinaikos je bio smušen u napadu, za razliku od večeras jednog od junaka Tarensa Kinzija.

U finišu nije moglo bez drame, Crvena zvezda je umalo ispustila vođstvo, ali je tačku na trijumf stavio Miler zakucavanjem uz faul.

Đorđević: Slobodna bacanja bodu oči

Trener košarkaša Panatinaikosa Aleksandar Đorđević zamerio je ekipi na igri u trećoj četvrtini posle poraza od Crvene zvezde (69:67) u Top16 fazi Evrolige.

"Ušli smo spremno, odigrali čvrsto prvi deo igre, zaustavili Cirbesa, ali smo prvih pet minuta u nastavku bili bez ikakve želje...Zameram to ekipi, nije sa dovoljno koncetracije ušla u treću četvrtinu. Zvezda nas je snagom i velikom energijom sa tribina 'oduvala'", rekao je Đorđević posle utakmice na konferenciji za novinare.

Njemu je zasmetao podatak da je Crvena zvezda izvela skoro duplo više slobodnjih bacanja.

"Ubada u oko da je Zvezda izvela 35 bacanja, a Panatinaikos 18. Ipak, ne smatram da su sudije uticale, ali zbog takvog podatka trebalo bi staviti prst na čelo", poručio je Đorđević i zahvalio domaćoj publici na aplauzima pre meča.

Šuter Atinjana Eliot Vilijams bio je najbolji pojedinac gostiju na večerašnjem meču.

"Znali smo da će biti fizički i emotivno teška utakmica. Solidno smo odigrali u prvom poluvremenu, ali smo u trećoj deonici nismo bili na nivou. Vratili smo se u finišu, ali to nije bilo dovoljno", zaključio je Vilijams.

Bilan najbolji, Dragićević najefikasniji, Partizan najgledaniji

Kvalifikacioni turnir za Rio definitivno u Beogradu!/Đilas: Kraj glasinama, sad da pobedimo i odemo u Rio

Poraz Zvezde od Fenerbahčea

Fiba preti Srbiji oduzmanjem kvalifikacija za OI?!

ABA: Evroliga ili FIBA, u dogovoru sa savezima

San bliži ako padne PAO

Efes pao u Vršcu, Zvezda “gazi” ka Top 8!

Bokan: Predsedništvo ABA lige odbilo Đilasov predlog

Tanjević, Obradović, Dalipagić i Kićanović: Zadovoljni smo zbog časti koja je ukazana Nikoliću i Žeravici

Košarkašice trijumfovale u Nemačkoj

Đilas pisao ABA ligi i KLS: Prvo Superliga po grupama, pa plej-of regionalnog takmičenja

Jokić: Voleo bih da igram za Srbiju, ali...

Mega Leks prvi put osvojio Kup Radivoja Koraća

Odlični Partizan bolji od Zvezde, za trofej sa Megom

Poraz Srpkinja u Ukrajini

Napad na Zvezdu i "Žućka"

Čović o selidbi u Vršac, ugovoru sa Evroligom, nesporazumima u ABA ligi...

Srbija izgubila mesto u ABA ligi!

Zvezda u punom "Pioniru" srušila Cedevitu

Hala sportova dobila ime Ranka Žeravice

Bertomeu: ABA važna za Evroligu, FIBA još nije spremna za saradnju

Zvezda opet bez sreće u Istanbulu: Jović promašio produžetak/Radonjić: Poslednja dva minuta ključna; Mahmuti: Pobeda nas drži „u životu“