Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

USO: Tipsarević bolji od Kokinakisa/Krunićeva nakon preokreta savladala Kontu/Jankovićeva zaustavljena u prvom kolu

izvor; agencije                  foto:                                                                      28.08.2017.

Tipsarevic-1

Tipsarević posle maratona bolji od Kokinakisa

Tipsarević je neočekivano imao velikih problema sa 222. igračem na ATP listi. Janko je posle velike borbe u pet setova uspeo da savlada protivnika. Naš teniser je izgubio prva dva seta, ipak, vratio se u meč napravio preokret i zasluženo se plasira u drugo kolo.

Na startu meča Tipsarević je izgubio servis. To ga nije pokolebalo nastavio je sa svojom igrom i u četvrtom gemu uspeo da oduzme servis protivniku i izjednači na 2:2. Potom su oba tenisera uspevala da zadrže svoj servis. U dvanaestom gemu naš teniser uspeva da osvoji set loptu na servis protivnika, međutim Australijanac se odbranio i odveo set u taj-brejk.

U taj brejku Janko prvi dolazi do mini-brejka prednosti. Ipak, protivnik uspeva da se izvuče, preokrene rezultat i dobije set sa 7:6, odnosno 7:5 u taj-brejku.

U drugom setu Tipsarević je prvi došao do brejka prednosti i vođstva od 3:1. Kokinakis uzvraća i izjednačuje na 3.3. Zatim Australijanac uz još jedan brejk vezuje tri gema i dobija drugi set sa 6:3.

Treći set doneo je mnogo bolju igru našeg tenisera. Janko u drugom gemu oduzima servis protivnika i ekspresno stiže do prednosti od 3:0. Uz još jedan brejk naš teniser dolazi do prednosti od 5:1. Potom rutinski rešava set u svoju korist – 6:1. Sredinom četvrtog seta teniseri su razmenili brejkove, prvo je Janko došao do prednosti, da bi Australijanac izjednačio na 4:4. Potom su oba tenisera bila sigurna na svoje servise, pa je set rešen u taj-brejku.

Na samom startu naš teniser dolazi do prednosti. Potom je bio siguran na svoj servis i poveo sa 3:0. Janko potom stiže do dva mini brejka prednosti, a zatim i do šest vezanih set lopti. Koristi drugu na ervis protivnika za 7:2 u taj-brejku i izjednačenje u setovima 2:2.

Usledio je peti odlučujući set. Tipsarević prvi stiže do brejka prednosti vođstva od 4:1. Nastavljena je bespoštedna borba za svaki poen, međutim naš teniser uspeva da sačuva prednost - 5:2 i stigne na korak od trijumfa.

U narednom gemu na servis protivnika Janko osvaja dve vezane gem set meč lopte, propušta ih, izjednačenje. Potom dolazi i do treće meč lopte, Kokinakis se brani, novo izjednačenje. Protivnik uspeva da osvoji gem i smanji na 5:3.

Potom je naš teniser servirao za meč. Ekspresno dolazi do nove tri vezane meč lopte, ovog puta na svoj servis. Koristi drugu za 6:3 u odlučujućem setu.

Krunićeva nakon preokreta savladala Kontu

Krunic-2

Aleksandra Krunić je posle velike borbe i preokreta uspela da savlada sedmog nosioca Džoanu Kontu. U meču koji je obilovao brejkovima, naša teniserka se odlično snašla i stigla do zasluženog trijumfa.

Prvi set doneo je veliku borbu. Konta je mnogo bolje ušla u meč i uz dva brejka uspela je da povede sa 4:1. Tada se budi Krunićeva, uspeva da vrati oba brejka i izjednači na 4:4. Međutim, Britanka ponovo preuzima inicijativu, oduzima servis našoj teniserki. Potom je bila sigurna na svoj servis za 6:4 u prvom setu.

Velika borba nastavljena je i u drugom setu. Obe teniserke su pokušavale da dođu do prednosti. Prvo je Britanka propustila tri brejk lopte, dve u prvom gemu i još jednu u trećem. Potom je naša teniserka u šestom gemu nije iskoristila četiri šanse. Odlučujući je bio osmi gem kada Krunićeva uspeva da oduzme servis protivnici i povede sa 5:3. Potom Aleksandra osvaja svoj servis sa nulom za konačnih 6:3 u drugom setu.

Usledio je odlučujući set. Nastavljeno je sa velikom borbom, teniserke su u trećem i četvrtom gemu razmenile po jedan brejk. Krunićeva u sedmom gemu dolazi do brejka prednosti i vodi sa 4:3, potom uspeva da osvoji svoj servis i dođe na korak od pobede.

Koncentrisala se na svoj servis i u desetom gemu osvaja tri vezane meč lopte, koristi drugu za konačnih 6:4 u trećem setu.

Jankovićeva zaustavljena u prvom kolu

Jankovićeva nije iskoristila svoje šanse naročito u drugom setu. Čehinja je imala više koncentracije u odlučujućim momentima i stigla je do trijumfa posle velike borbe i 92 minuta igre.

Posle ravnopravne borbe na startu meča i rezultata 2:2, Kvitova je prva došla do brejka prednosti, a potom i do vođstva od 5:2. Jelena uspeva da se vrati u set, nakon osvojenog svog servisa oduzima protivnicin, a potom dolazi do izjednačenje - 5:5.

Međutim, kako da je izgubila snagu posle velike borbe, gubi naredna dva gema za konačnih 7:5 u prvom setu.

Na startu drugog seta Jelena dolazi do ranog brejka. Nakon velike borbe za svaki poen, prednost je izgubila u četvrtom gemu kada protivnica uspeva da izjednači na 2:2. Novi brejk prednosti naša teniserka osvaja u sedmom gemu, a potom je uz dosta muke osvojila svoj servis - 5:3.

Jankovićeva je pri rezultatu 5:4 servirala za set, ali protivnica joj oduzima servis za izjednačenje 5:5. Potom Kvitova uz još jedan brejk osvaja naredna dva gema za konačnih 7:5 u drugom setu.

USO:  Velika jabuka puna malih očekivanja

ATP LISTA: Đoković peti, Zverev sve bliži vrhu

ATP LISTA: Bez promena u top 10, veliki skok Krajinovića i Milojevića

ATP/WTA: Đoković posle decenije nije među vodećom četvorkom/Napredak srpskih teniserki na VTA listi

Svetski mediji sumnjičavi prema navodima Đokovića da je lakat razlog posrtanja/Agasi: Pratim srce i instinkt, zvali su me mnogi igrači

Đoković završio sezonu : Pauza šest meseci

ATP lista: Srbija s pet igrača u Top 100

Federer i Nadal kreću u borbu za prvo mesto: Novaku i Endiju tron predaleko

Đoković: Vreme je za dužu pauzu, učiniću sve da izbegnem operaciju!/Novak zbog povrede predao meč Berdihu