Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

psg dodik00 konferencija Jankovic_1 veselinov Partizan-young boys

Remi u Borisovu, odluka u poslednjem kolu

izvor: agencije  foto:                                                                                                23.11.2017

BATE-Borisov-Zvezda

Borisov – Fudbaleri Crvene zvezde nisu iskoristili prvu meč loptu za plasman u nokaut fazu, ali su i dalje u igri da posle čak 25 godina obezbede proleće u Evropi. Odluka će pasti u poslednjem kolu kada će „crveno-beli“ dočekati Keln, a u zavisnosti od rezultata meča u Londonu na tom susretu će im biti potrebna pobeda ili remi. Ono što je za srpskog predstavnika najbitnije je da sve drži u svojim rukama i da će eventualnim trijumfom 7. decembra sigurno obezbediti plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Zvezda je, u meču pete runde drugog po rangu evropskog takmičenja, ponovo bila bolja od beloruskog predstavnika, imala je tri stopostotne prilike da završi posao već u Borisovu, pogodila je čak i prečku, ali Milan Rodić i Ričmond Boaći nisu uspeli da pronađu put do protivničke mreže: BATE – Crvena zvezda 0:0.

Trener „crveno-belih“ u najvažnijoj utakmici ove sezone nije mogao da računa na Nemanju Radonjića, strelca jedinog gola na prvom meču između ova dva tima, kao i na već duže odsutnog Branka Jovičića. Umesto Radonjića šansu je dobio Nemanja Milić. Iako je na prethodnih nekoliko susreta u domaćim takmičenjima igrao u formaciji sa dva napadača, Pešićem i Boaćijem, kao i sa tri štopera Zvezdin šef stručnog štaba je rešio da od početka zaigra sa samo jednim špicem i četiri igrača u poslednjoj liniji. Sa druge strane njegov kolega Aleksandr Jermakovič je u startnu postavu uvrstio jednog od najboljih igrača Igora Staševiča iako se prethodnih dana u beloruskim medijima pojavila informacija da on neće biti spreman.

Zvezda je, za razliku od protivnika koji je na početku susreta nekoliko puta zapretio iz kontranapada, ali bez pravih prilika, bila opasnija u uvodnim minutima. Najpre je Krstičić u sedmom minutu predriblao dvojicu igrača, poslao loptu do Boaćija, ovaj na stranu do Stojkovića, koji odlično pronalazo Srenića. Međutim vezista je iz izgledne situacije šutirao glavom preko gola. Četiri minuta kasnije centrirao je Milić, ali Boaći, a zatim i Kanga nisu uspeli da savladaju Šerbitskog.

Boaći, koji je ove sezone postigao 18 golova u svim takmičenjima, zadavao je najviše problema protivničkim igračima. Internacionalac iz Gane je nakon dvadeset minuta igre uspeo da primiri loptu, ali se okliznuo na ivici kaznenog prostora pa je propala još jedna izgledna prilika „crveno-belih“. Četiri minuta kasnije zapretio je i Milić, posle solo prodora u kaznenom prostoru, ali njegov udarac nije bio dovoljno snažan.

BATE je bio sve opasniji u finišu prvog poluvremena. Gordejčuk je mogao da kazni lošu reakciju Zvezdine odbrane, međutim, uputio je loptu preko gola pa nije bilo potrebe da Borjan interveniše.

Gosti, koji su uglavnom imali inicijativu u prvom delu, ali i koji su na protivničku polovinu išli sa dozom opreza kako bi pre svega sačuvali svoju mrežu, mogli su da povedu pet minuta pre kraja prvog poluvremena. Lopta je sa desnog boka došla do Rodića koji je ušao u gol šansu, ali je akcija prekinuta jer je levi bek igrao rukom.

Nakon greške Stojkovića u 47. minutu lopta je došla Rodinova koji je proigrao Gordejčuka, ali na sreću „crveno-belih“ igrač beloruskog predstavnika nije bio precizan iz izgledne situacije.

Zaigrali su dosta otvorenije i jedni i drugi u nastavku, a Zvezda najbolju priliku nije iskoristila u 50. minutu. Rodić je prihvatio loptu grudima, ali je sa ivice kaznenog prostora pogodio prečku. Odmah potom je pokušao i Krstičić koji takođe nije uspeo da pogodi protivničku mrežu.

Pola sata pre kraja oba trenera su rešila da pojačaju napad i pokušaju da osvoje tri boda. Beloruski klub je bio jači za Signeviča, koji je bio strelac u prvom susretu, dok je Milojević uvođenjem Pešića zaigrao sa dva napadača.

Rodić je mogao da izraste u junaka meča i dvadesetak minuta pre kraja. Levi bek je nakon kornera odlično „zahvatio“ loptu na drugoj stativi, ali ju je snažnim udarcem poslao pored gola. Minut pre toga Milunović je u poslednjem  trenutku intervenisao ispred Boaćija, koji se namestio na volej udarac nakon duge lopte koju su mu poslali saigrači.

Ponovo je, sinoć raspoloženi, Milan Rodić prošao po levoj strani, trinaest minuta pre kraja, poslao oštru loptu u kazneni prostor, ali su Srnić i Boaći zakasnili da isprate njegov centaršut.

Neverovatno kakvu priliku nije iskoristila Zvezda tri minuta pre kraja. Boaći je glavom šutirao pod prečku, ali je Šerbitski vrhovima prstiju intervenisao i sprečio da gosti iz idealne prilike, najverovatnije, dođu do sva tri boda. Rodić u poslednjim trenucima meča nije iskoristio ni treću stopostotnu priliku. Posle kornera levi bek je šutirao, a loptu je sa gol-linije izbacio Dragun.

Stadion: „Borisov arena“. Gledalaca: oko 10.000. Sudija: Sver Odvar Moen (Norveška). Žuti kartoni: Rodić, Krstičić (Crvena zvezda).

BATE: Šerbitski 7,5, Rios 7, Buljar 7, Milunović 7, Poljakov 7, A. Volodko 7 (od 56. Baga 7), Dragun 7, Gordejčuk 7 (od 79. M. Volodko -), Ivanić 7,5, Stašević 7, Rodionov 7 (od 62. Signevič 7). Trener: Jermaković.

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7,5, Stojković 7, Savić 7, Le Talek 7, Rodić 8, Donald 7, Krstičić 7,5, Srnić 7 (od 90. Račić), Kanga 7, Milić 7 (od 65. Pešić), Boaći 7,5 (od 90+2 Gobeljić). Trener: Milojević.

Partizan obezbedio proleće u Evropi

Srbija bi mogla na žrebu u Moskvi da dobije izuzetno atraktivne protivnike: Prete nam Ronaldo, Mesi, Nejmar...

Remi Koreje i Srbije za kraj godine

FSS najverovatnije blizu rešenja oko izbora Muslinovog naslednika: Krstajić vodi Srbiju

"Orlovi" slavili u Kini

Kina testira Srbiju

FIFA žestoko kaznila FSS zbog ispada navijača: Naplatili Srbiji i Gavrila Principa!

Paunović na klupi Srbije!

Zvezda odigrala bez golova protiv Arsenala/ Milojević: Pokazali smo da se ne plašimo Arsenala/Venger: Remi je najpravedniji rezultat