glavniBanner
Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

 

Homepage Übersetzung  

zastave1
Aleksandar Vucic fiat
vlada rs5
skupstina cg2 romi tito-zg covic11 novak11111

Second Second Second Second Second Second Second Second Second Second Second

Istraživanje: Za ulazak u EU 49 odsto građana

izvor: agencije  foto:                                                                                                                                             24.07.2017.

zastava-eu-srbija 

Ukoliko bi sutra bio održan referendum sa pitanjem „Da li podržavate učlanjenje Srbije u EU”, 49 odsto građana Srbije glasalo bi za, 27 odsto bi bilo protiv, 13 odsto ne bi glasalo, a 11 odsto ne zna šta bi odgovorilo.

To je rezultat istraživanja javnog mnjenja „Evropska orijentacija građana Srbije“, koje je krajem juna sprovelo Ministarstvo za evropske integracije.

Anketa u kojoj su učestvovala 1.064 ispitanika starija od 18 godina rađena je prema standardu Evrobarometra.

Podrška građana reformama je, kao i prethodnih godina, veoma visoka. Od ukupnog broja ispitanika njih 66 odsto smatra da bi reforme, neophodne za ulazak naše zemlje u EU, trebalo sprovoditi i mimo toga, zbog dobrobiti građana i stvaranja uređenije Srbije.

Reformu zdravstvenog sistema (16 odsto), borbu protiv korupcije (15 odsto), reformu pravosuđa (15 odsto), reformu poljoprivrede (11 odsto) i reformu obrazovnog sistema (11 odsto) građani prepoznaju kao najznačajnije.

Sledeće po važnosti su reforme zaštite potrošača (9 odsto), reforma zaštite životne sredine (7 odsto) i bolja zaštita ljudskih prava (7 odsto).

Najveći procenat građana, njih 59 odsto, smatra da bi probleme Beograda i Prištine trebalo rešavati nezavisno od toga da li to traži EU, odnosno više od polovine ispitanika podržava opredeljenost Vlade Srbije za nastavak dijaloga Beograda i Prištine i spremnost da se na taj način dođe do održivih rešenja.

Za najveći broj građana, njih 17 odsto, članstvo u EU predstavlja više mogućnosti za zapošljavanje, put ka boljoj budućnosti mladih (16 odsto), mogućnost za slobodnije kretanje unutar granica EU (14 odsto), kao i mogućnost da se uredi stanje u našoj državi (12 odsto).

Kada je reč o bespovratnoj razvojnoj pomoći Srbiji od 2000. do danas, 23 odsto ispitanika je prepoznalo da je EU najveći donator, 22 procenta misli da je reč o Rusiji, za Kinu se izjasnio 21 procenat građana, dok je na četvrtom mestu Japan sa 11 procenata, saopštilo je Ministarstvo za evropske integracije.

 

 

Vučić: Zašto nam je potreban unutrašnji dijalog o Kosovu

Sindikat prihvatio ponudu rukovodstva Fijata

Kineska ulaganja šire korupciju na Zapadnom Balkanu

Vulin: Srbija u potpunosti kontroliše kretanje migranata/Orban: EU nezavisnost od imperije Soroša, Srbija što pre u EU

Rajić: Sindikati i pravosuđe ne štite dovoljno prava radnika

Kada će biti rešeno pitanje "međe" na Dunavu i Drini?

Makron za bolju kontrolu oružja na Balkanu/ Uništeno više od 18.000 komada oružja

Ako Fijat ode

Brnabić: Vlada Srbije nije ni proamerička, ni proruska, nego prosrpska

Kragujevac nakon prekida štrajka: Sve je manje para i ljudi sve lošije žive

Brnabić: Vlada rešena da stvara modernu Srbiju

Vučić zadovoljan posetom SAD, Trampu obećao najbolji doček

EU da pokaže ZB da ima šanse za članstvo

Srbija želi snažniju motivaciju za evrointegracije

Apelacioni sud odbacio optužnicu za Srebrenicu, stopira se suđenje 

Parada ponosa 17. septembra u Beogradu 

 

second_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_button