Evropska komisija strazbur kustendorf1 vakcin66 gromovi fudbal2

Đoković preokretom do pobede i titule u Abu Dabiju

izvor; agencije       foto:                                                           29.12.2018.

novak88888

Iako je ovo bio egzibicioni meč, Đoković i Anderson su odigrali pravi takmičarski duel. Meč je obilovao snažnim servisima na obe strane, i protivnici su čekali greške protivnika kako bi došli do brejk prilika. Bilo ih je malo, a naš teniser je uspeo da realizuje jednu više i stigne do pobede.

Novak je nešto bolje ušao u meč. Siguran je bio na svoj servis i koristio svaku priliku da napadne protivnikov. U četvrtom gemu propustio je priliku da oduzme servis Andersonu. Nastavljena je igra gem za gem.

U devetom gemu naš teniser dvostrukom servis greškom poklanja protivniku brejk loptu. Anderson koristi poklon i dolazi do brejka. Potom je odlično odservirao i rešio prvi set u svoju korist – 6:4.

Izjednačena borba i u drugom setu. Oba tenisera su bila sigurna na svoj servis. Naš teniser je nešto lakše osvajao svoje, a u četvrtom gemu je ponovo propustio brejk priliku.

Nastavljena je velika borba, a u 12. gemu Anderson dvostrukom servis greškom poklanja našem asu dve vezane brejk i set lopte. Đoković koristi prvu i dolazi do izjednačenja u setovima, 7:5 u drugom setu.

Ista slika i u odlučujućem setu. Obojica su nastavila odlično da serviraju. Pretili su na servis protivnika, Anderson je propustio svoju šansu u trećem gemu. Veliku šansu Đoković je propustio u desetom gemu, kada je na servis protivnika propustio tri set-lopte. Anderson je uspeo da se izvuče i produži meč.

U 12. gemu uspeo je Novak ponovo da osvoji dve vezane brejk i set lopte, posle duge razmene iskoristio je drugu šansu i rešio set i meč u svoju korist, 7:5 u odlučujućem setu.

Novak posle uspešnog starta sezone: Bolje nego što sam očekivao

Srpski teniser Novak Đoković rekao je da je u današnjem meču protiv Karena Hačanova bio bolji nego što je to očekivao.

- Dobro sam se osećao na terenu, možda sam bio i bolji nego što sam očekivao. Ovo je odlična priprema za novu sezonu - rekao je Đoković posle meča u Abu Dabiju.

Đoković je sa 2:0 pobedio Karena Hačanova i u finalu egzibicionog turnira igraće protiv Kevina Andersona.

- Ovde smo da bismo igrali dobar, kvalitetan tenis. Svi protivnici ovde su teški. Nadam se da ću igrati još jedan dobar meč - naveo je prvi teniser sveta.

Hačanov je kazao da mu je bilo zadovoljstvo to što je igrao protiv Đokovića.

- Uvek je zadovoljstvo igrati protiv Novaka i uvek je teško igrati protiv njega. Uživao sam na terenu - kazao je Hačanov.

Ruski teniser će se boriti za treće mesto u Abu Dabiju sa Rafaelom Nadalom iz Španije.

novosti.rs

Đoković najbolji sportista Evrope u izboru agencija

Novakova zimska zaliha 1.565 bodova

Djoković brzo i lako protiv Andersona za finale Londona

ATP/WTA: Mali napredak Krajinovića i Đerea/Krunićeva napredovala za dve pozicije

Novak ima još motiva: Šestom titulom bi se izjednačio sa Federerom i uzeo 1.500 bodova

ATP/WTA: Novak se vratio na tron/ Krunićeva i dalje 57

ATP/WTA: Lajović nastavio napredak na ATP listi/ Napredak Aleksandre Krunić