prime_button

Delfini”  lako pobedili Rumuniju na startu Svetske lige

izvor: evn  foto:  vn                                                                                               15.11.2016.

srbija-rumunija

Šampion se igrao sa Rumunima. Zlatni vaterpolisti su u prvom kolu grupe A Svetske lige u Kragujevcu već posle osam minuta umirili izabranike Dejana Stanojevića - 19:8 (6:0, 5:1, 1:5, 7:2). Delfini u drugom kolu, 6. decembra u Berlinu igraju sa Nemačkom.

Da Srbi duel sa komšijama nisu shvatili kao lakši trening pokazali su već u prvoj četvrtini, kada su čvrstom igrom u odbrani i silovitim napadom umirili Rumune - 6:0. U istom ritmu nastavili su u drugoj četvrtini, u kojoj je briljirao Milan Aleksić, čije projektile nije mogao da zaustavi Kretu.

U trećoj četvrtini Srbi su se posle 12:2 malo opustili, što su gosti znali da kazne i u poslednjoj deonici primaknu se na 12:7. Tada su se "delfini" trgli, zaigrali brže, atraktivnije i efikasnije za konačnih 19:8.

BAZEN: SC "Park" u Kragujevcu. Gledalaca: 500. Sudije: Van der Lu (Holandija) i Kikališvili (Gruzija). Igrač više: Srbija 8 (4), Rumunija 10 (3). Peterci: Srbija 1 (1).
SRBIJA: Gojko Pijetlović (4 odbrane), Mandić, Strahinja Rašović 4, Ranđelović 1, Subotić 3, Duško Pijetlović 3, Ubović, Aleksić 4, Drašović 1, Filipović 3 (1), Viktor Rašović, Stefan Mitrović, Branislav Mitrović (1 odbrana).
RUMUNIJA: Popesku, Radu 1, Negrean, George 3, Antipa, Priotesa 1, Fulea 1, Ćovanu,Renes, Oanta, Giban 1, Vraceanu 1, Kretu (5 odbrana).

novosti.rs

Izbor predsednika OKS u februaru iduće godine

Povratak u realnost, poraz Srbije od Belorusije

Sjajan start Srbije, pobeda u Gdanjsku protiv Poljske

Šapić: Hoću na čelo OKS, iskustvom da vratim dug sportu

Rukometaši Srbije na okupu: Nikoga se ne plašimo, hoćemo sve da pobedimo

Nikola zvanično postao član “Kuće slavnih” i pridružio se Vladimiru: Prva braća u istoriji

Cvetković po povratku na mesto selektora okuplja najbolje rukometaše Srbije: Medalja će uvek biti cilj

Savić: Situacija u vaterpolu je izuzetno kritična i alarmantna koliko god je mi ulepšavali

Kosovski savez primljen u FIVB/Zašto je Srbija bila uzdržana na prijemu Kosova u FIVB?

Predsednik VSS o dugovanjima zlatnim igračima: Isplatili smo milion evra!

Preminuo Sreten Mirković

Paraolimpijcima ovacije ispred Skupštine

Zatvorene Paraolimpijske igre, Srbija osvojila devet medalja

Filipović razočaran tri nedelje po povratku iz Rija: Bez Saveza stigli do zlata

Perić-Ranković i Matić osvojile srebro/Šuranji: Medalje zajednički uspeh, bodrili smo jedni druge

Dimitrijeviću zlato, Mitiću srebro u Riju u bacanju čunja

Dimitrijević osvojio bronzu u bacanju koplja/Šuranji posle zlata osvojio i bronzu

Perić-Ranković osvojila zlatnu medalju u Riju/Šuranji rekordom do zlata na Paraolimpijskim igrama