website translator plugin

Loading

vucic-predsednik sud u cg dodik-govedarica
prime_button

Zvezda slavila u Nemačkoj: Drama, odbrana i pobeda!/Radonjić: Ogroman uspeh; Trinkijeri: Zaslužili smo drugačiji ishod

izvor: evn  foto: vn                                                                                                                  15.11.2016.

bamberg-zvezda

Zvezda slavila u Nemačkoj: Drama, odbrana i pobeda!

Drama u duelu dve ekipe koje teško gube bila je zagarantovana. Odbranili su se košarkaši Crvene zvezde od poslednjeg napada Bamberga i ostvarili treću evroligašku pobedu (79:78), pred velikim brojem svojih navijača koji su im na terenu nemačkog šampiona priredili pravi domaćinski ugođaj.

Prethodno je Dženkins, 24 sekunde pre kraja, junački izvukao zicer uz nedosuđen faul. Sudijske pištaljke nisu se oglasile ni kada je Miler u sendviču Bjelice i Lazića pokušao da dublira Zvezdinog beka, što je izazvalo burnu reakciju trenera Bamberga Trinkijerija. Ljutnja je bila plod gubitničke frustracije, s obzirom na to da se radilo o situaciji u kojoj bi se malo koji arbitar odlučio da dosudi faul.

Kao da nisu već danima na proputovanju merenom hiljadama kilometara, i kao da nisu igrali utakmice u razmaku od dva ili tri dana, crveno-beli su energično iskopali odbrambenu jamu na terenu u Bambergu, iz koje domaćin u prvom šoluvremenu nije mogao da se iskobelja. Isterani su iskusni igrači trenera Trinkijerija iz reketa, odaljeni van linije 6,75 odakle su šutirali očajnih 14-3, i prisiljeni na čak deset izgubljenih lopti.

U kombinaciji gvozdene odbrane i raznovrsnog napada u drugoj četvrtini, prednost našeg šampiona narasla je na 11 poena razlike (27:38). Zbunjeni domaćin nije imao rešenje za prodore Bjelice i Jovića, za Simonovićeve trojkaške bravure na isteku napada, Gudurićevu kreativnost i Lazićevu agresivnost.

Zvezda je u nastavku nastavila da štiti reket, nadajući se produžetku šuterske agonije Bamberga i u kratkom periodu bila kažnjena na neočekivan način. Zaboravila je na meku ruku italijanskog centra Melija, koji je sa tri trojke brzo istopio prednost Radonjićevog tima, a prekaljeni grčki plejmejker Zisis u završnici druge četvrtine potpuno preokrenuo tok meča u “gBrose areni”h. Simonovićeve uzastopne trojke zaustavile su slobodan pad i dale šansu crveno-belima da se u poslednjoj četvrtini prisete igre iz prvog poluvremena.

Nisu popustili crveno-beli pod pritiskom i već očiglednim teretom umora u završnici, uz malo sreće došli su do pobedničke šanse i naplatili nesrećni poraz od Uniksa u prethodnom meču. Vremena za proslavu velike pobede nema, jer ih već u četvrtak u “gAreni”h očekuje duel sa milanskim Armanijem u 8. kolu Evrolige.

BROSE arena. Gledalaca: 6.249. Sudije: Hristodulu (Grčka), Mogulkoč (Turska), Silva (Portugal).
BAMBERG: Kozer 7, Meli 16 (10 sk), Zisis 11 (9 as), Nikolić, Štajger 9, Tajs 2, Lo, Strelnieks 12, Miler 14, Kracer, Hekman 2, Radošević 5. C. ZVEZDA: Volters (5 sk, 2 as), Dangubić, Mitrović, Lazić 3, Simanić, Dobrić, Simonović 17 (4-3 za tri), Dženkins 10, Gudurić 11 (4 as), Jović 12 (5 as, 5 sk), Kuzmić 8 (7 sk), Bjelica 18 (5 sk, 3 as). 14:11, 15:27, 32:20, 17:21

Radonjić: Ogroman uspeh; Trinkijeri: Zaslužili smo drugačiji ishod

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić ocenio je da je večerašnja pobeda njegove ekipe na gostovanju Bambergu u Evroligi
veliki uspeh.

- Ovo je ogroman uspeh za nas. Igrali smo veoma dobro u odbrani u prvom poluvremenu, a na drugoj strani postizali smo neke lake poene iz tranzicije. Očekivao sam bolji
Bamberg u nastavku i to se dogodilo. Odigrali su sjajnu treću četvrtinu, a mi smo bilo katastrofalni u odbrani. U poslednjoj deonici smo bili bolji i u napadu i odbrani koja nam je na kraju donela ovaj uspeh - rekao je Radonjić posle meča.

Crvena zvezda je večeras na gostovanju pobedila Bamberg sa 79:78 u sedmom kolu Evrolige i tako ostvarila treći trijumf u tom takmičenju.

Trener Bamberga Andrea Trinkijeri rekao je da je njegova ekipa zaslužila drugačiji ishod utakmice.

- Uvek sam uz moje momke, volim ih, volim način na koji se bore protiv svakoga i pored problema koje imamo. Zaslužili smo drugačiji kraj. Moramo da popravimo neke stvari, napravili smo tri ili četiri ključne greške... Ne znam šta više da kažem - kazao je Trinkijeri.

Bamberg je tako pretrpeo peti poraz u Evroligi, a pored toga ima dve pobede.

novosti.rs

Zvezda ispustila veliku šansu za slavlje u Kazanju: Lengford oteo pobedu/Radonjić: Prikazali smo odličnu igru protiv svih timova u Evroligi

Poraz Zvezde od Baskonije u Areni

Đilas podneo ostavku na mesto predsednika KSS/ĐILAS : Imam negativan stav prema Đordiju, ABA treba da zaštiti Partizan

Zvezda izgubila od Panatinaikosa, debitovao Volters/Radonjić: Prvo poluvreme bez energije i koncentracije

Novi podvig Zvezde, Barselona "pala" u Areni

Bertomeu i Mali: Beograd će biti najbolji domaćin

Beograd domaćin Fajnal-fora Evrolige 2018.

Đilas: Mi smo košarkaška velesila, imamo podršku države

ABA opet na udaru: Slovenački klubovi još bez saglasnosti, makedonski dobijaju savete

Teodosić: Ponosan sam; Đorđević: Imamo sjajnu budućnost/Savić: Dokazali da smo zemlja sporta

Srebro za košarkaše, Amerikanci prejaki/Svečano zatvorene OI u Riju, Srbija 32. po broju medalja