RG: Viktor herojski do drugog kola i srpskog derbija!, Lajović u drugom kolu , kraj za Tipsarevića

izvor: agencije  foto:                                                                                                 23.05.2016.

viktor rg

Viktor herojski do drugog kola i srpskog derbija!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa herojskom pobedom nad Grigorom Dimitrovim.

Troicki je u prvom kolu gubio 2-1 u setovima, imao brejk manjka u četvrtom setu, ali je napravio preokret i savladao Dimitrova sa 2:6, 6:3, 5:7, 7:5, 6:3.

Viktor je tako izjednačio na 2-2 u međusobnim duelima sa Bugarinom, a u sledećoj rundi biće deo srpskog derbija sa Dušanom Lajovićem, koji je maksimalnim rezultatom eliminisao Denisa Kudlu.

Lajović u drugom kolu Rolan Garosa, kraj za Tipsarevića

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo Otvorenog prvenstva Francuske, dok je takmičenje u Parizu na startu drugog gren slema sezone završio Janko Tipsarević.

Dušan je je ubedljivo pobedio Denisa Kudlu iz SAD, slavivši sa3:0 u setovima (6:4, 6:3, 6:3), za sat i 43 minuta igre. Mladi Srbin je bio ubedljiv, a u prva dva seta je po jednom oduzeo servis protivniku. U trećem je Amerikanac vodio sa 3:0 u gemovima, ali je Lajović osvojio šest vezanih gemova i prošao u narednu rundu.

Naredni protivnik će mu biti pobednik duela između dvojice Argentinca Dijega Švarcmana i Gvida Pelje.

Janko je poražen od Kanađanina Miloša Raonića, koji je posle dva sata i 10 minuta igre slavio sa 3:0 u setovima (6:3, 6:2, 7:6). Tipsarević nije imao šanse u prva dva seta, kada mu protivnik nije dozvolio nijednu priliku za brejk. Srpski teniser je u trećem igrao bolje, imao je šanse, ali je Raonić ipak bio bolji u taj brejku i došao do pobede.

Raonić će u drugom kolu Rolan Garosa igrati protiv pobednika duela između Kazahstanca Mihaila Kukuškina i Adrijana Manarina iz Francuske.

ATP/WTA: Đoković započeo jubilarnu 200. nedelju kao "broj 1"

RG: Đoković protiv Nadala u polufinalu, Viktor na Dimitrova

Novak i dalje vlada, Mari smanjio zaostatak/Ana zadržala poziciju, pad Jelene Janković