prime_button

Atomski tenis u Rimu, Đoković jači od Nišikorija i povrede

izvor: agencije  foto:                                                                                                    14.05.2016.

novak222

Moć broja jedan na svojoj koži osetio je odlični Japanac Kei Nišikori. Protivnik je pružio sjajan otpor. Osvojio je prvi set, vrebao šansu u drugom, ali onda se Novak izdigao, pojačao tempo i preokrenuo rezultat. Japanac je uspeo da se vrati u trećem setu, ali je naš as uspeo da u taj-brejku bude skoncentrisaniji i dobije ga rezultatom 7:5. Ispostaviće se da je Đoković bes nakon neopravdane opomene sudije Lajanija pretvori u dodatnu snagu da preokrene meč u svoju korist.

Sve je krenulo loše po našeg asa. Već u prvom gemu je povredio zglob leve noge. Nakon ukazane pomoći stisnuo je zube i nastavio meč. Iako je na svaki servis protivnika imao po brejk šansu, ipak Nišikori je bio taj koji je oduzimao servise protivniku. To mu je pošlo za rukom u dva navrata, pa je lako osvojio prvi set sa 6:2.

Novak je i u drugom setu nastavio da stvara šanse. U drugom gemu je propustio čak četiri, od toga tri vezane. Potom je set ušao u mirniji period, sve do rezultata 4:3 za našeg asa. Tada Đoković ponovo propušta dve vezane brejk lopte.

Naš teniser se ne predaje, nakon osvojenog servisa ponovo pritiska servis protivnika i osvaja set loptu. Novak uspeva da je iskoristi i dobije drugi set sa 6:4. Ovo je Đokoviću bila deseta brejk lopta u meča, a prva iskorišćena.

Đoković je fantastično ušao u treći set. Ekspresno uz jedan brejk dolazi do prednosti od 3:0. Novak je propustio još nekoliko prilika da oduzme servis Japancu. Kada se očekivalo da će naš as rutinski privesti meč kraju Nišikori se vratio u meč. U sedmom gemu koristi treću brejk loptu i vraća brejk, 4:3. Japanac potom stiže do izjednačenja.

Bespoštedna borba u nastavku. Igrači su se razleteli po terenu, kao da je početak meča. Borba za svaku loptu, napad na sevis protivnika. Prvi do meč lopte dolazi naš teniser i to na servis protivnika, međutim Nišikori uspeva da se odbrani, 5:5.

Usledio je taj-brejk u kome je viđeno pet mini brejkova, naš as je napravio jedan više i dobio taj-brejk sa 7:5 i rešio meč u svoju korist.

Obradović objavio spisak: Novak i Viktor igraju u Pioniru

ATP/WTA: Đoković i dalje ubedljiv, Troicki 22, Lajović 76.

ATP/WTA: Đoković i dalje ubedljiv, napredak Troickog i Lajovića

ATP/WTA: Đoković započeo 185. nedelju na vrhu, skok Troickog

Troicki bez titule u Sofiji

FED kup: Jelena izgubila, Srbija ide u borbu za opstanak u Svetskoj grupi

Janković: Razočarana sam, nisam bila na nivou/Navaro za 2:0, Španija blizu pobede/Jorović: Zadovoljna sam, Muguruza je iskusnija