www stranac.net

Partizan se porazom od Augzburga oprostio od Evrope/Kompletna uprava FK Partizan podnela ostavku

izvor: agencije  foto: tanjug                                                                                     11.12.2015

partizan-ausburg2

Partizan se porazom od Augzburga oprostio od Evrope

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u šesnaestinu finala Lige Evrope, pošto su večeras poraženi na svom terenu od Augzburga sa 3:1 (1:1) u poslednjem kolu L grupe.

Crno-beli su poveli golom Abubakara Umarua u 11, ali je nemački tim prekrenuo preko Honga Heoa u 45, Pola Verhega u 50. i Raula Bobadilje u 89. minutu.

Fudbaleri Augzburga revanširali su se Partizanu za poraz u Nemačkoj, pa će zbog bolje gol razlike prezimiti u Evropi.

Malo je falilo da Partizan ponovi uspeh iz sezone 2004/2005, Darko Brašanac je imao veliku šansu samo nekoliko trenutaka pre gola Bobadilje, za šta je kasnije usledila kazna.

Ekipa Ljubinka Drulovića trpela je skoro celo drugo poluvreme, posebno nakon crvenog kartona Andrije Živkovica u 80. minutu, ali je na kraju pala i Nemci su još jednom pokazali svoju upornost.

U potpuno otvorenoj utakmici, Partizan je mogao da ranije reši pitanje prolaska u narednu rundu, ali prečka Nikole Ninkovića i šanse Andrije Živkovića i Brašanca otišle su u nepovrat.

Drulović izostao sa konferencije za medije posle poraza

Trener fudbalera Partizana Ljubinko Drulović nije se pojavio na konferenciji za novinare posle poraza od Augzburga (3:1) i eliminacije iz Lige Evrope, a medijima se umesto trenera crno-belih obratio njegov pomoćnik Luiš Diogo Kampuš.

Kako je objasnila porparol crno-belih Biljana Obradović, Drulović se nije pojavio jer je bio na sastanku.

"Razočarani smo rezultatom, nismo ovo očekivali. Borili smo se za prolaz, spremali dobro, ali nije bio naš dan. Prvi gol bio je 'nož u srce', a u nastavku smo primili još dva gola iz grešaka. Imali smo dosta šansi, ali nismo imali sreće", rekao je Kampuš.

Portugalac se u ime celog tima izvinio navijačima za neočekivanu eliminaciju iz Evrope.

"Igrači su dali sve od sebe, plakali su u svlačionici i teško im je pao poraz. Međutim, mislim da su ovi igrači zaslužili podršku. Imali smo strategiju, igrali na kontre, ali nismo uspeli", izjavio je Kampuš.

Trener Augzburga Markus Vajncirl nije krio zadovoljstvo posle velikog preokreta i uspeha u debitanskoj sezoni u Evropi.

"Odigrali smo odličan meč, veoma sam zadovoljan. Niko nije verovao u uspeh, osim nas, a sve je išlo onako kako smo zamislili. Drago mi je što smo uspeli da prođemo dalje pred ovakom publikom", zaključio je Vajncirl.

Babović: Surovo kažnjeni, sezona totalni neuspeh

Fudbaleri Partizana Stefan Babović i Darko Brašanac bili su razočarani posle poraza od Augzburga (3:1) i eliminacije iz Lige Evrope.

"Kažnjeni smo na najsuroviji način. Primili smo golove u najgorem mogućem trenutku, a pored toga propustili smo dosta dobrih prilika. Srušen nam je san i odlična šansa koja se dugo neće ukazati. Ova sezona je totalni neuspeh", rekao je Babović novinarima posle utakmice.

Jedan od tragičara bio je Brašanac koji nekoliko minuta ranije nije iskoristio veliku priliku da reši pitanje plasmana u šesnaestinu finala Lige Evrope, posle čega je usledila kazna preko napadača Augzburga Raula Bobadilje.

"Bili smo sasvim dobri u prvom poluvremenu, ali nas je presekao izjednačujući gol u zaustavnom vremenu. Kasnije je usledio pad koncetracije... Teški dani su pred nama, propustili smo istorijsku šansu", poručio je Brašanac.

Kompletna uprava FK Partizan podnela ostavku

uprava

BEOGRAD - Kompletna Uprava fudbalskog kluba Partizan podnela je ostavku posle eliminacije od nemačkog Augzburga u poslednjem kolu Lige Evrope, javljaju beogradski mediji.

Pozivajući se na nezvanične izvore bliske klubu, B92 je na svom sajtu objavio da su se čelnici šampiona Srbije povukli sa svojih funkcija na zahtev navijaca crno-belih, koji su odmah po okoncanju susreta u Humskoj 1 skandirali "Uprava napolje".

Portal Mocart sport je objavio da su "predvođeni predsednikom Zoranom Popovićem, čelnici crno-belih maltene najureni iz kluba, nepuna dva sata po zavšetku meča sa Nemcima".

"Vrhuška je pod pritiskom navijača, koji su sa tribina nekoliko puta pevali "uprava, napolje", rešila da se povuče sa svojih pozicija na koje je došla pre bezmalo godinu dana", navodi taj portal.

Taj portal dodaje i da je do direktnog razgovora između navijača i čelnika došlo i u kancelarijama stadiona u Humskoj 1, posle čega su članovi Uprave odstupili sa funkcija.

Trener fudbalera Partizana Ljubinko Drulović nije se prethodno večeras pojavio na konferenciji za novinare posle poraza od Augzburga (3:1) i eliminacije iz Lige Evrope, a medijima se umesto trenera crno-belih obratio njegov pomoćnik Luiš Diogo Kampuš.

Drulović se nije pojavio jer je bio na sastanku sa sportskim direktorom Ivicom Ilijevim i zajedno razgovarali o aktuelnoj situaciji.

Irska pobedila Bosnu i plasirala se na EP

Fudbaleri Srbije ubedljivo poraženi od Češke u Ostravi/Ivanović: Ovo nije normalno, opet iste greške

Srbija promenila devet selektora od 2006., Hrvati četiri, Nemci jednog

Bilbao održao čas fudbala Partizanu: "Petarda" uništila "Valjak"

Milorad Vučelić na čelu Partizana: Još korak do politike

Partizan poražen od Atletik Bilbaa u Beogradu

Drulović: Ne plašim se, želim titulu i plasman u LŠ/Milinković: Partizane hvala ti, sada ću te bodriti sa juga

Poraz Srbije na oproštaju od kvalifikacija za EP

Ćurčić: Portugalija izazov, želimo pobedu

Svi za regionalnu ligu, ali…

Srbija u finišu srušila Albaniju u Elbasanu

Vučić:Ne idem u Elbasan, nesvakidašnja politizacija sporta/Kamenovan autobus sa fudbalerima Srbije/Ako fudbaleri budu ugroženi, možda se i ne igra utakmica sa Albanijom

Nema kandidata, ipak se odlažu izbori u Zvezdi?

Uoči utakmice Albanija-Srbija: Tirana i Elbasan pod opsadom/Uhapšen Albanac koji je pustio dron na utakmici u Beogradu

Vokri: Sportska fešta u Elbasanu, sve ide po planu