www stranac.net

Irska pobedila Bosnu i plasirala se na EP

izvor: agencije  foto: beta                                                                                 16.11.2015

Irska-Bosna

Fudbalska reprezentacija Irske plasirala se na Evropsko prvenstvo u Francuskoj naredne godine, pošto je u Dablinu u revanš utakmici baraža pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 2:0.

Irska je tako ukupnim rezultatom 3:1 pobedila Bosnu, pošto je u prvoj utakmici u Zenici rezultat bio 1:1. Oba gola za Irsku postigao je Džonatan Volters u 24. minutu iz penala i u 70. minutu.

Ekipe nisu napravile ozbiljnije prilike sve do 23. minuta kada je posle šuta Derila Marfij, lopta u šesnaestercu pogodila u ruku Ervina Zukanovića. Volters je sigurno izveo penal i doneo vođstvo Irskoj.

Bosna je posle primljenog gola pojačala napad, pokušao je Edin Džeko ali je šutirao preko gola. Bosna je imala šansu i u 34. minutu, ali je Haris Medunjanin šutirao preko gola, pa je ekipa Mehmeda Baždarevića na poluvreme otišla sa golom zaostatka.

Prvu priliku u nastavku imala je Bosna, kada je u 50. minutu Medunjanin šutirao iz slobodnog udarca, ali je jedan igrač Irske izbacio loptu u korner. Četiri minuta kasnije pokušao je i Ognjen Vranješ, ali su irski igrači na vreme otklonili opasnost.

Irska je duplirala vođstvo u 70. minutu a ponovo je Volters bio strelac. Posle slobodnog udarca Robina Brejdija nije dobro intervenisao Vranješ, lopta je doša do Voltersa koji je iz voleja poslao loptu u mrežu. To je bio njegov četvrti gol u pet utakmica za Irsku od avgusta.

Do kraja utakmice Bosna je pokušavala da postigne gol, ali nije napravila ozbiljniju priliku, sve do trećeg minuta sudijske nadoknade vremena kada je Vedad Ibišević pogodio prečku.

Ekipa Martina O'Nila je tako drugi put uzastopno izborila plasman na Evropsko prvenstvo.

Fudbaleri Srbije ubedljivo poraženi od Češke u Ostravi/Ivanović: Ovo nije normalno, opet iste greške

Srbija promenila devet selektora od 2006., Hrvati četiri, Nemci jednog

Bilbao održao čas fudbala Partizanu: "Petarda" uništila "Valjak"

Milorad Vučelić na čelu Partizana: Još korak do politike

Partizan poražen od Atletik Bilbaa u Beogradu

Drulović: Ne plašim se, želim titulu i plasman u LŠ/Milinković: Partizane hvala ti, sada ću te bodriti sa juga

Poraz Srbije na oproštaju od kvalifikacija za EP

Ćurčić: Portugalija izazov, želimo pobedu

Svi za regionalnu ligu, ali…

Srbija u finišu srušila Albaniju u Elbasanu

Vučić:Ne idem u Elbasan, nesvakidašnja politizacija sporta/Kamenovan autobus sa fudbalerima Srbije/Ako fudbaleri budu ugroženi, možda se i ne igra utakmica sa Albanijom

Nema kandidata, ipak se odlažu izbori u Zvezdi?

Uoči utakmice Albanija-Srbija: Tirana i Elbasan pod opsadom/Uhapšen Albanac koji je pustio dron na utakmici u Beogradu

Fudbaleri Srbije poraženi od Francuske u Bordou

Srbija pobedila Jermeniju na praznom "Karađordu"

Vojvodina i na "Karađorđu" poražena od Viktorije

Partizan u grupi sa Bilbaom, AZ Alkmarom i Augsburgom

Partizan savladao BATE, ali ostao bez Lige šampiona

BATE kaznio promašaje Andrije Živkovića, 1:0 u Borisovu

Fudbalske mućke stigle do Malezije: MUP traži međunarodnu pomoć u istrazi o nameštanju domaćih utakmica!

Žreb za LŠ i LE: Partizan-BATE Borisov/Vojvodina-Viktorija Plzenj

Vojvodini i poraz od 2:0 dovoljan za plej-of Lige Evrope

Terzić napustio funkciju u Zvezdi: Odlazim jer su to od mene tražili navijači