www stranac.net

Katastrofa Srbije, šest golova za poluvreme i minus 16 na kraju

izvor: novosti online    foto: vn                                                                                                                    13.12.2015.

rukomet-srbija

Ko se boji vicešampiona još... Skidanje laskave etikete branioca srebra sa autsajderske kože rukometašica Srbije trajalo je bolnih, surovo realnih 60 minuta meča osmine finala SP u Danskoj. Kad niko drugi blizak našoj reprezentaciji nije u stanju to da uradi, Holandija je ubedljivom pobedom 36:20 (17:6) sasula istinu u crveno lice srpskom ženskom rukometu, koji od 1988. u Seulu nije nastupio pod olimpijskim krugovima. Niti će dogodine u Riju.

Za kvalifikacione turnire možda će biti dovoljno čak i 11. mesto, ali naš tim neće moći dalje od 15. pozicije, jer je čak i IHF digao od ruke od monotonih utakmica za plasman. On se sada određuje na osnovu bodova iz grupe osvojenih protiv timova koji su prošli dalje, što ostavlja Srpkinje na tankom jednom.

Holandija je na prošlom šampionatu u Srbiji bila 13, a u nedelju je gurnula viceprvaka tog nadmetanja da visi na niskim granama.

Od starta su Holanđanke demonstrirale nepodnošljivu lakoću postizanja golova, pa se Bošković hvatao za tajm-aut tablu spasa već pri rezultatu 5:1. Prvi vagon voza za Rio odmakao je posle uvodnih desetak minuta tokom kojih naš tim nije uspeo da postigne gol iz igre, a ostatak lokomotive je potpuno nestao sa vidika već u 21. na minus deset.

Sve ono što je na mečevima u grupi delovalo vrcavo i lucidno u igri našeg tima, sada je izgledalo tragično. Iluzija o inatu i prkosu stvarana je tokom solidnih momenata protiv Crne Gore, Mađarske i Danske, ali posle dve ubedljive pobede nad prežaljenim Japanom i Tunisom niko nije skinuo povez sa očiju ovih devojaka.

Niko im nije rekao kako da igraju odbranu protiv druge najefikasnije ekipe na Šampionatu koja je do kraja susreta stigla do svog proseka od 36 golova po meču.

Umesto juriša ka Riju, ostvaren je samo plasman među 16 u konkurenciji 24 ekipa od kojih je osam došlo sa istinskom verom da je važno samo učestvovati. Repriziran je debakl EP u Osijeku prošle godine. Još tada su četiri igračice na čijim leđima je tovaren sav teren ukazale na evidentan problem sa klupe. Odabran je put sa Sašom Boškovićem kao selektorom, a bez udarnog kvarteta: Andrea Lekić, Sanja Damnjanović, Katarina Tomašević i Dragana Cvijić. Možda je vreme da se pokuša sa drugom opcijom?

HOLANDIJA – SRBIJA 36:20 (17:6)

DVORANA: „Nestved Arena“g. Gledalaca: 2.700. Sudije: Š. Bonaventura/Ž. Bonaventura (Francuska). Sedmerci: Holandija 2 (2), Srbija 5 (6). Isključenja: Holandija 12, Srbija 8 minuta.

HOLANDIJA: Vester (13 odbrana), Van Der Val (tri odbrane), Kramer 1, Van der Hejden 5, Bont 2, Abing 6 (2), Van Olfen 1, Snelder 3, Kniperborg 3, Broh 4, Grot 4, Dulfer, Gros 3, Malestajn 4, Polman, Hokstra.

SRBIJA: Radosavljević 1, Krpež Šlezak 6(4), Trifunović, Števin, Živković 3(1), Prijović, Janjušević 2, Risović (pet odbrana), Rajović pet odbrana, Georgijev 2, Radojević, Bandelier, Kolundžić(pet odbrana), Stoiljković 2, Liščević 4, Petrović .