Srbija osvojila bod protiv Crne Gore

izvor: agencije, foto:                                                                                        05.12.2015.

rukometasice srbije

Od srebrnog tima iz Beograda ostali su samo delići, ali i te kako pogodni za sastavljanje olimpijskog mozaika.

Bod rukometašica Srbije protiv Crne Gore na startu Svetskog prvenstva u Danskoj je veliko iznenađenje – 28:28 (16:14), ali možda i premala nagrada za ogromno zalaganje devojaka koje očigledno znaju da igraju rukomet i bez Andree Lekić, Sanje Damnjanović, Dragane Cvijić i Katarine Tomašević.

- Mi smo kao prava porodica, mnogo smo srećno što smo to odmah pokazale – rekla je Katarina Krpež-Sležak.

Svi koji su ih otpisali pre vremena, neka se uključe već u nedelju (18.30, RTS) u drugom kolu A grupe protiv Mađarske i u utorak protiv Danske, jer u subotu nije izgledalo da će ovaj tim da se bori samo za plasman u osminu finala protiv Tunisa i Japana.

Jedna od najboljih napadačkih partija Srbije poslednjih godina dogodila se potpuno neočekivano, negde između tradicionalne aikido odbrane Crnogorki i sumnje u stručnost selektora Saše Boškovića zbog koga je udarni kvartet okrenuo leđa nacionalnom timu.

- Ako nas smatraju autsajderima, to nam je samo dodatni motiv – istakao je šef stručnog štaba.

Izostanak Katarine Tomašević će, izgleda, biti najveći problem, jer su ulogu zamenika ministarke odbrane na otvaranju Šampionata kriminalno odigrale Jovana Risović (22/2) i Ana Kačarević (9/1). Prva odbrana naših golmana bila je tek u 30. minutu, a do kraja su jedva skrpile tri!

Katarina Bulatović (6/6 u prvom poluvremenu) i ostale „lavice“g iz redova večitog dužnika Srbije mogle su da pogađaju i sa povezom preko očiju. Srećom, na drugoj strani su jednako efikasne bile Živković i Krpež, a ostale jednako rešene da vicešampionu skinu neprijatni epitet autsajdera.

CRNA GORA – SRBIJA 28:28 (16:14)

DVORANA: U Herningu. Gledalaca: 1.000. Sudije: Garsija Seradilja/Lorente. Isključenja: Crna Gora 14, Srbija 8 minuta. Sedmerci: Crna Gora 1/1, Srbija 4/5. Crveni karton: Jovana Stoiljković (Srbija) u 24. minutu.

CRNA GORA: Rajčić (7 odbrana), B. Pavićević, Radičević 7 (šut 7/8), Jovanović 6 (6/7), Jauković, Hasanić (1 odbrana), I. Pavićević, Klikovac, Barjaktarović, Lazović, Bulatović 8 (8/13), Ramusović, Mehmedović 3, Despotović, Raičević 4.

SRBIJA: Radosavljević 1, Krpež Sležak 6 (6/8), Trifunović, Števin, Živković 6 (6/9), Prijović, Janjušević, Risović (2 odbrane), Rajović, Geogrijev 4 (4/4), Radojević 2, Bandelijer 2, Kačarević (1 odbrana), Stoiljković 3, Liščević 2, Petrović 2.