www stranac.net

Đoković posle pet setova u četvrtfinalu AO

izvor: evn  foto: vn                                                                                                                   24.01.2016.

novak3

Jedan od najgorih mečeva Novaka Đokovića u prethodnih nekoliko meseci, ali možda i jedna od najslađih pobeda. Posle četiri sata i 32 minuta igre je srpski teniser savladao Žila Simona (Francuska) i obezbedio plasman u četvrtfinale Australijan opena – 6:3, 6:7 (1:7), 6:4, 4:6, 6:3.

Za plasman u polufinale će igrati protiv Keija Nišikorija (Japan) i sigurno je da ovakva partija ne sme da se ponovi u tom meču...

Već u prvom setu je bilo jasno da Novaku neće biti tako lako, ne toliko zbog Simona, već zbog sopstvenih grešaka. Jednostavno, ređale su se jedna za drugom, a podatak da je u prvom setu, koji je dobio rezultatom 6:3, napravio neverovatnih 20 neiznuđenih grešaka dovoljno govori o njegovoj igri.

U drugom setu je bio srpski igrač nešto bolji po tom pitanju, ali su ga propuštene prilike koštale. Propustio je neverovatnih 11 brejk šansi! Set je otišao u taj-brejk, Simon je time dobio dodatni podstrek, Đoković nastavio sa greškama pa je dodatni gem lako i ubedljivo dobio Francuz koji je tako izjednačio u setovima – 7:6 (7:1).

Treći set je prvi reket planete započeo maestralno, odmah je napravio brejk, poveo sa 3:0 i zaista je izgledalo kao da se konačno vraća na željeni nivo igre i da neće imati problema da vrati vođstvo u setovima.

Međutim, to se nije dogodilo. Simon je prvo dobro servirao, a Nole je zatim odigrao očajan servis gem i bez dobijenog poena ga izgubio i tako vratio protivnika u igru. U narednom gemu je Srbin propustio nove tri brejk lopte, a podatak da je realizovao samo tri od 19 prilika za brejk je u tom momentu sve govorio.

Ono što je propustio u šestom nije u desetom gemu. Došao je do brejk lopte koja je imala karkater i set lopte. Usledio je dug poen, a kada je Simon lopticu poslao u mrežu usledilo je veliko okakšanje, što na tribinama od strane Novakovih navijača, što na licu srpskog igrača.

Koliko dugo meč traje govori i to da je za tri odigrana seta sa Simonom na terenu proveo skoro tri časa igre. Primera radi za pobede u prva dva kola (Čung i Halis) mu je bilo potrebno ukupno tri sata i 40 minuta.

Nije se četvrti set previše razlikovao od prethodnih, nastavio je Novak da greši, Simon da igra dobro, pogotovo kada je bekhend u pitanju, a u prva dva servis gema srpskog igrača francuski teniser je imao pet brejk šansi, na sreću nije realizovao nijednu.

Posle slabijeg početka četvrtog seta Đoković je presvukao i majicu, na sve načine, je pokušavao da počne da igra bolje.

Imao je Nole šansu da prelomi meč u šestom gemu, ali je veoma loše odigrao ritern, poslao lopticu daleko u aut i propustio novu, 21. brejk šansu.

Deveti gem – poklon za Simona. Od 30:0 je Đoković dozvolio sebi da spašava dve brejk lopte, prvu je uspeo, ali ne i drugu, pa je Žil posle 52 minuta igre u četvrtom setu došao do prilike da servira za izjednačenje u setovima.

Novak je nastavio da pravi početničke greške, Simon je strpljivo čekao i došao do dve uzastopne set lopte. Kada je shvatio da nema više vremena Srbin jeoigrao nekoliko sjajnih poena, spasao prvo te dve, pa zatim i treću, a onda u želji da odigra „drop-šot“g pogodio mrežu, zatim je i bekhend poslao u isti deo mreže i „pomogao“g protivniku da izjednači – 6:4. Veći deo ovog seta je francuski teniser odigrao veoma pametno, trudio se da drži lopticu što duže u igri i čeka greške protivnika što mu se i isplatilo na kraju.

U prva tri gema odlučujućeg seta nije bilo većih uzbuđenja, a delovalo je da neće biti ni u četvrtom jer je Simon u svom servis gemu poveo sa 40:0. Ali, Novak nije odustajao, napadao je i dosao do „đusa“ (40:40). Strpljivo je čekao i konačno dočekao dve uzastopne greške Francuza, zatim odlično odservirao i poveo sa nedostižnih 4:1.

Napravio je novi brejk, ali je već u narednom odigrao nešto slabiji gem i pomogao rivalu da ostane u igri. U sledećem gemu je Novak na servis rivala imao dve meč lopte, prva je završila u mreži, a druga u autu. Simon je to iskoristio, a Novak je 100. neiznuđenom greškom u meču „pomogao“ rivalu da ostane u meču (5:3).

Ali, sve ono što je propustio u osmom nije u devetom gemu u kojem je dobro servirao i došao do jedne od najtežih pobeda u prethodnih nekoliko meseci!

BEKER: BRAVO!

Koliko je meč teško pao i njegovom treneru Borisu Bekeru najbolje govori to što je tek posle „duplog brejka“ u petom setu Beker promenio izraz lica i glasno uzvriknuo „Bravo!“.

novosti.rs

AO:Ivanovićeva poklonila pobedu Amerikanki u Melburnu i ostala bez osmine finala/ Raonić prejak, kraj za Viktora u trećem kolu

Novak u osmini finala Australijan opena

Troicki u trećem kolu AO na Raonića/Jelena završila AO/Ana zakazala duel sa Kiz u trećem kolu AO

Novak o sumnji da je namerno izgubio od Santoroa: Mediji mogu da izmišljaju koliko hoće/ „Blik” : Tipsarević na crnoj listi, Troicki sumnjiv

AO: Đoković siguran protiv Francuza Alisa

Južnoamerički teniser: Najbolji su nameštali/AO:Lajović zaustavljen u drugom kolu/Janković eliminisana u prvom kolu dubla

Viktor gubio 2:0, spasao dve meč lopte i prošao u drugo kolo AO

Ana i Jelena ubedljive na startu AO/ Korne ubedljiva protiv Jovanovski,Krunićeva završila AO

Još nema dokaza o nameštanju medju aktivnim teniserima

AO: Đoković rutinski do pobede na startu Australijan opena/Kveri predao meč Lajoviću, a Krajinović Kudli

Počinje AO: Novak šestim peharom ka istoriji

Troicki dramatično odbranio titulu u Sidneju

AO: Đoković na Čunga, Troicki – Munjoz/Janković - Hercog, Ivanović protiv Paterson

ATP/WTA: Đoković uvećao prednost na ATP listi/WTA: Ana pala za šest mesta, Jelena opet srpska broj 1

Đoković ubedljiv protiv Gaskea, sledeći protivnik Nadal

Srbija protiv Kazahstana prvi put u Pioniru/ITF: Đoković i Serena Vilijams najbolji u 2015. godini

Troicki ima jasan cilj za narednu sezonu: Želim da uđem u Top 10!

Đoković sledeće godine napada najveće brojke: Nadal pada 2016, a Federer 2017. godine

ATP/WTA: Đoković ubedljiv na vrhu, Marej drugi, Federer treći/Bez promena na vrhu WTA liste, mali pad Jovanovski

Đoković peti put osvojio Otvoreno prvenstvo Australije!