www stranac.net

AO: Đoković rutinski do pobede na startu Australijan opena /Kveri predao meč Lajoviću, a Krajinović Kudli

izvor: agencije  foto:   vn                                                                                                                           18.01.2016.

novak_88

Đoković rutinski do pobede na startu Australijan opena

BEOGRAD - Najbolji teniser sveta Novak Đoković započeo je odbranu titule na Australijan openu pobedom nad Hjon Čungom iz Južne Koreje, zabeleživši rutinsku pobedu u tri seta - 6:3, 6:2, 6:4.

U meču koji je trajao nepuna dva sata, kakav takav otpor Čung je pružio jedino u prvom setu u kome je uspeo da dođe i do brejka.

Novak je za talentovanog 19-godišnjeg tenisera bio ipak "preveliki zalogaj", pa je naš teniser zabležio još jednu ubedljivu pobedu.

Za raziku od prvom seta u kome je grešio, Đoković je drugi set dobio ubedljivo sa 6:2, dok je u trećem igrao onoliko koliko mu je bilo potrebno za pobedu.

Petostruki osvajač Australijan opena, prvi teniser sveta Đoković, u drugom kolu igraće sa pobednikom meča Kventin Halis (Francuska) - Ivan Dodig (Hrvatska).

Đoković se nalazi u istom delu kostura kao i Švajcarac Rodžer Federer, pa je njihov potencijalni duel moguć u polufinalu turnira.

Prvi grend slem turnir u sezoni, Otvoreno prvenstvo Australije, igraće se od 18. do 31. januara u Melburnu.

Kveri predao meč Lajoviću, a Krajinović Kudli

Lajovic2

Srpski teniser Dušan Lajović prošao je u drugo kolo Australijan opena nakon što mu ej Amerikanac Sem Kveri predao meč pri rezultatu 2:2 u setovima - 6:7 (5), 4:6, 6:4, 6:2

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu pošto mu je Amerikanac Sem Kveri predao meč na početku petog seta.

Kveri, 58. teniser sveta, vodio je sa 7:6, 6:4, ali je Lajović uspeo da izjednači na 2:2 u setovima.

Prvo je osvojio treći set sa 6:4, pošto je napravio jedan brejk, a četvrti set dobio je rezultatom 6:2, posle dva brejka.

Lajović, 77. igrač sveta, će u drugom kolu igrati protiv pobednika duela 43. tenisera sveta Martina Kližana iz Slovačke i 24. nosioca na turniru Španca Roberta Bautiste Aguta.

Ranije danas prvi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo pobedom u tri seta nad Hjeonom Čungom iz Južne Koreje, dok je Filip Krajinović zbog povrede predao meč Amerikancu Denisu Kudli, posle zaostatka od dva seta i 55 minuta igre.

Počinje AO: Novak šestim peharom ka istoriji

Troicki dramatično odbranio titulu u Sidneju

AO: Đoković na Čunga, Troicki – Munjoz/Janković - Hercog, Ivanović protiv Paterson

ATP/WTA: Đoković uvećao prednost na ATP listi/WTA: Ana pala za šest mesta, Jelena opet srpska broj 1

Đoković ubedljiv protiv Gaskea, sledeći protivnik Nadal

Srbija protiv Kazahstana prvi put u Pioniru/ITF: Đoković i Serena Vilijams najbolji u 2015. godini

Troicki ima jasan cilj za narednu sezonu: Želim da uđem u Top 10!

Đoković sledeće godine napada najveće brojke: Nadal pada 2016, a Federer 2017. godine

ATP/WTA: Đoković ubedljiv na vrhu, Marej drugi, Federer treći/Bez promena na vrhu WTA liste, mali pad Jovanovski

Đoković peti put osvojio Otvoreno prvenstvo Australije!