Hier Lesen

website translator plugin

prime_button

Djoković u Torontu osvojio 30. masters titulu/Đoković: Želim bar jednu medalju u Riju..

izvor: agencije   foto:                                                                                                           31.07.2016.

novak000

Djoković u Torontu osvojio 30. masters titulu

Prvi teniser sveta Novak Đoković osvojio je Rodžers kup, pošto je u finalu turnira u Torontu pobedio Keija Nišikorija u dva seta, 6:4, 7:5.

Đokoviću je ovo četvrta pobeda na Rodžers kupu, na kome je bio prvi nosilac, i prva posle četiri godine.

On je ovim trijumfom osvojio 1.000 ATP bodova i 685.200 dolara. Nišikori je bio treći nosilac, a na ATP listi je šesti. On je plasmanom u finale osvojio 600 ATP bodova i 336.000 dolara.

Srpski teniser osvojio je svoj 30. masters turnir u karijeri, po čemu je rekorder. Ovo mu je 66. titula u karijeri.

Đoković je dobro počeo meč, ali je Nišikori uspeo da čuva svoj servis sve do šestog gema, kada je srpski reprezentativac napravio brejk i poveo sa 4:2. Onda je odbranio svoj servis i došao u priliku da novim brejkom osvoji set, ali nije iskoristio set loptu, tako da se Japanac spasao.

Srpski reprezentativac potom je bio siguran na svom servisu i iskoristio je svoju drugu brejk loptu za 6:3 u prvom setu.

Đoković je u trećem gemu drugog seta napravio brejk, ali se Nišikori nije predavao i uzvratio mu je u šestom gemu za 3:3. Obojica tenisera čuvala su svoj servis do 11 gema, kad je prvi igrač sveta ponovo napravio brejk i poveo 6:5, iskoristivši prvu brejk loptu.

Posle toga je na svom servisu iskoristio treću meč loptu i ostvario veliki trijumf.

Đoković će naredni turnir igrati na Olimpisjkim igrama u Rio de Žaneiru, gde važi za jednog od glavnih favorita za osvajanje zlatne medalje.

Đoković: Želim bar jednu medalju u Riju..

TORONTO - Prvi teniser sveta Novak Đoković ističe da sa velikim nestrpljenjem dočekuje Olimpijske igre u Riju i poručio da se nada osvajanju bar jedne medalje.

Đoković je napravio odličnu uvertiru pred Rio, pošto je u pobedio Japanca Keija Nišikorija 6:3, 7:5 i osvojio masters u Torontu.

"Suvišno je reći da je svakom sportisti san da bude učesnik Olimpijskih igara. Prijavio sam se za takmičenje u singlu i dublu i nadam se bar jednoj medalji", rekao je Đoković posle pobede nad Nišikorijem i osvajanja rekordnog 30. mastersa.

Đoković nije skrivao zadovoljstvo trinumfom na Rodžers kupu u Kanadi.

"U polufinalu i finalu odigrao sam dva najbolja meča na turniru. Podigao sam formu u najboljem momentu, što mi se često dešavalo tokom karijere. Posebno me raduje dobar servis, radio sam dosta na tome", zaključio je srpski teniser.

Teniski turnir u Riju igra se od 6. do 14. avgusta.

Đoković bolji od Monfisa, za titulu protiv Nišikorija/Novakova pozlata grend slemova

ATP/WTA: Đoković i dalje ubedljiv, veliki napredak Lajovića/Ivanović 26, Janković 27, Jorović srpski broj tri

Teniseri iz svetskog vrha otkazuju učešće na OI: Bez novca i bodova nema ni izazova?!

ATP/WTA: Đoković povećao prednost u odnosu na Mareja/Ivanović pala na 26. mesto

DC: Edmund bolji od Lajovića, Britanci u polufinalu/Obradović: Uslovi kao na Madagaskaru

Tipsarević i Edmund otvaraju duel Srbije i Velike Britanije

ATP/WTA: Đoković i dalje prvi, ali Marej smanjio zaostatak za 3000 bodova

Lajović, Tipsarević, Krajinović i Zimonjić igraju protiv Britanije

Đoković: Ne igram Dejvis kup, potreban mi je odmor/Kveri eliminisao Đokovića sa Vimbldona/Troicki zbog svađe sa sudijom novčano kažnjen

Viktor: Burno sam reagovao, ali mislim da bi i sudiju trebalo kazniti/ Janković završila učešće na Vimbldonu

Novak ponosan na 30. uzastopnu grend slem pobedu/Krunić poražena u prvom kolu Vimbldona/Đoković u trećem kolu Vimbldona

Troicki uspešan na startu Vimbldona/Lajović dva puta vodio i izgubio od Brauna

Janković ubedljiva na startu Vimbldona

Đoković siguran protiv Varda u prvom kolu Vimbldona/Poraz Ivanović od 223. teniserke sveta na startu Vimbldona

ATP/WTA: Đoković i dalje ubedljivo prvi, mali skok Tipsarevića/Janković korak ispred Ivanović, Kvitova ponovo u Top10

VB: Đoković protiv Vorda, u polufinalu sa Federerom/Gardijan: Šta Đokovića čini savršenim teniserom

Đoković i dalje ubedljiv, veliki napredak Tipsarevića/Janković sada ispred Ivanović, Kiz u Top 10

ATP/WTA: Đoković nedodirljiv na vrhu, mali pad Troickog/ Ana ponovo srpska broj jedan