Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

Homepage Übersetzung

narod skupstina11 Sarajevo
granica1 miskovic nis dijaspora petnica33 kustendorf11 srbija-belgija2

Second Second Second Second Second Second Second Second

LE: Zvezda pobedila Keln u gostima, Partizan izgubio od Dinama iz Kijeva posle preokreta

izvor: agencije  foto:                                                                                                 28.09.2017

zvezda1111

Fudbaleri Crvene zvezde ostvrili su sinoć prvu pobedu u ligi Evropa pošto su na gostujućem terenu savladali nemački Keln sa 1:0, dok je Partizan kao domaćin izgubio od Dinama iz Kijeva 2:3.

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su pobedu, a jedini gol postigao je Ričmond Boaći u 30. minutu.

Posle dva kola beogradski klub ima četiri boda, a nemačka ekipa je i dalje bez bodova.

Zvezda je bila dominantna u prvom poluvremenu u kome je postigla lep pogodak, a strelac je bio Boaći, kome je to bio 30. gol ove godine.

Crveno-beli su odlično igrali do 40. minuta, kada su usporili i bili nesigurni, zbog čega su dobili nekoliko žutih kartona.

Keln je bio mnogo bolji u drugom poluvremenu, ali nije uspeo da postigne izjednačujući pogodak, uprkos velikom broju prilika.

Domaći fudbaleri su tri puta pogodili stativu, dva puta nekadašnji fudbaler Partizana Miloš Jojić, a jednom Leonardo Bitenkur.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević rekao je da je ponosan na svoje fudbalere zbog večerašnje pobede nad Kelnom.

"Ponosni smo, igrali smo hrabro, muški protiv dobre ekipe, i mislim da smo zasluženo pobedili. Branili smo se, imali veliki pritisak u drugom poluvremenu, imali i sreće, a sreća prati hrabre. Igrači su baš želeli ovu pobedu", rekao je Milojević novinarima posle utakmice.

U trećem kolu 19. oktobra, Zvezda će u Beogradu igrati protiv londonskog Arsenala, a Keln će u Belorusiji igrati protiv BATE Borisova.

partizan -dinamo

Fudbaleri Partizana ispustili su sinoć u Beogradu dva gola prednosti i izgubili od Dinama iz Kijeva sa 2:3, u utakmici drugog kola Grupe B u Ligi Evropa.

Partizan je poveo u 34. minutu golom Ognjena Ožegovića, a vodjstvo je udvostručio Leandre Tavamba u 42. minutu. Dinamo je smanjio u 54. minutu preko Moraeša iz jedanaesterca, a izjednačio je Vitalij Bujalski u 68. minutu. Pobedu ukrajinskom timu doneo je Moraeš u 84. minutu, svojim drugim golom na utakmici.

Trener fudbalera Partizana Miroslav Djukić rekao je da je njegova ekipa odigrala katastrofalno drugo poluvreme u večerašnjem porazu od Dinama iz Kijeva u Ligi Evropa i da posle primljenog prvog gola to nije bila ista ekipa.

"Neverovatna utakmica. Odigrali smo odlično prvo poluvreme i katastrofalno drugo. Posle penala i primljenog gola to je bio drugi Partizan. Nismo postojali na terenu, nismo uspeli da spojimo tri pasa. Kada nemaš posed, nemaš loptu, teško je izdržati u ovakvoj utakmici", rekao je Djukić novinarima posle utakmice.

U drugoj utakmici u Grupi B, Skenderbeg i Jan Bojs odigrali su nerešeno 1:1.

U trećem kolu 19. oktobra Partizan će igrati u Elbasanu protiv albanskog Skenderbega, a Dinamo će u Kijevu dočekati Jang Bojs.

Partizan je treći na tabeli sa jednim bodom, koliko ima i Skenderbeg. Dinamo je prvi na tabeli sa šest bodova, a na drugom mestu Jang Bojs ima dva.

Muslin: Ne plašim se srpskog mentaliteta, verujem da ćemo posle Austrije obezbediti SP

Srbija dobija nacionalni stadion: Prvo lokacija, izgradnja sledeće godine